Leczenie zębów na NFZ

Chyba nikt nie lubi chodzić do dentysty. Aby uniknąć związanego z takimi wizytami stresu, ludzie coraz częściej i chętniej zapisują się do prywatnych stomatologów, bo wierzą głęboko w to, że jeśli zapłacą za wykonanie usługi, będzie ona zrealizowana lepiej i w sposób bardziej komfortowy. A jednak niejeden dentysta Leszno 24h nfz potrafi tak samo dobrze zająć się uzębieniem pacjenta jak prywatny specjalista. Czasami warto się do niego udać, by po prostu zaoszczędzić swoje pieniądze.

A co obejmuje leczenie zębów na NFZ? Z jakich usług stomatologicznych ludzie mają prawo skorzystać zupełnie za darmo? Pierwszą z nich i do tego najbardziej podstawową jest standardowy przegląd jamy ustnej. Powinno się go przeprowadzać przynajmniej raz na pół roku, by na bieżąco kontrolować stan uzębienia i w razie czego móc szybko zareagować. Nieraz trzeba jednak czekać na wolny termin w gabinecie, choć w przypadku silnego bólu zębów sprawa wygląda inaczej. Pacjent, któremu zaczyna dokuczać silny ból, przeważnie zostaje przyjęty od razu, bez kolejki. A dentysta Leszno 24h nfz może go do tego przyjąć nawet w środku nocy, ponieważ świadczy usługi przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Nie zawsze usługa droższa będzie usługą lepszą. Jest wielu fantastycznych stomatologów, którzy wciąż pracują w państwowych przychodniach albo nawet działają w prywatnych gabinetach, ale mimo tego mają podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki nim każdy człowiek jest w stanie leczyć swoje zęby zupełnie za darmo.