Autyzm, to choroba, której rozpoznanie może zająć rodzicom i lekarzom sporo czasu. Główne objawy, te, które najprościej zauważyć, to przede wszystkim wycofanie się do własnego świata, problem z wyrażaniem uczuć i emocji, a także z nawiązywaniem kontaktów.
Dzieci z autyzmem terapia, może być prowadzona na wiele sposobów, lecz najczęściej wykorzystuje się oddziaływanie otoczenia, metody behawioralne, posyła dzieci na specjalne edukacyjne zajęcia. Terapia dziecka z autyzmem, to tak naprawdę praca całodobowa, należy zachęcać dziecko do wchodzenia w interakcje z innymi ludźmi, wyrażania tego co czują, warto także zwiększyć bliskość między rodzicem, a dzieckiem, dać mu odczuć, że jest kochane. Dzieci z autyzmem terapia, to działania, które niestety nie przynoszą efektu natychmiastowego, musi minąć sporo czasu, nim zauważymy poprawę.
Warto korzystać z wiedzy i doświadczenia terapeutów cieszących się dobrą opinią, którzy pomogli już wielu osobom w trudnych sytuacjach, poprawili relacje z otoczeniem niejednej osoby cierpiącej na autyzm.