W czasach, w których wykształcenie odgrywa niezwykle istotna rolę w życiu człowieka, powinniśmy doceniać możliwość kształcenia, zwłaszcza gdy mamy dostęp do studiów na wymarzonym kierunku, który stwarza nam perspektywy dalszego rozwoju. Nie każdy taką szansę posiada.

Różne sytuacje życiowe ograniczają dostęp do kształcenia. Czasami są to kwestie zdrowotne np. niepełnosprawność, niekiedy sytuacja materialna. Zdarza się, że nie możemy studiować ze względu na obowiązek opieki nad dziećmi albo mieszkamy zbyt daleko od ośrodków akademickich, a dojazdy lub przeprowadzka do większego miasta jest poza naszym zasięgiem finansowym.

W takich sytuacjach sprawdza się edukacja na odległość. E-learning, bo o nim mowa to kształcenie, które odbywa się online, za pomocą specjalnych platform edukacyjnych. To dzięki nim możliwe jest przekazywanie materiałów edukacyjnych uczestnikom kursów, rozwiązywanie przez nich określonych zadań oraz weryfikacja wiedzy. Edukacja na odległość to szansa dla wszystkich, którzy chcą się uczyć, ale nie mają ku temu odpowiednich warunków.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.