Postaraj się kłaść do łóżka dopiero wtedy gdy poczujesz zmęczenie. Wstawaj zawsze o konkretnej godzinie. Dzięki temu po jakimś czasie wyrobisz sobie nawyk. Za sprawą tego bezsenności ciężej będzie Cię dopaść bądź też szybciej Cię opuści.
Około godziny przed snem weź prysznic. Najlepiej nie za gorący. Niech trwa nie dłużej niż 20 minut. W tym czasie unikaj ostrego światła. Nie słuchaj też ostrej, głośnej muzyki. Możesz za to słuchać spokojnych melodii.
Przed zaśnięciem maksymalnie się wycisz. Postaraj się pomyśleć o czymś przyjemnym. Jeśli coś akurat mocno Cię trapi i nie chce opuści Twojego umysłu może warto abyś poszedł na kilkunastominutowy spacer. Gdy to nie pomoże nie próbuj na siłę zasnąć. Najlepiej wtedy jest zająć się czymś innym.
Na mniej więcej pół godziny przed snem przewietrz swoją sypialnie. Sprawisz tym samym, że w pomieszczeniu nastąpi wymiana powietrza oraz nieco zmniejszysz temperaturę wewnątrz. Pozytywnie wpłynie to na sen i sprawi, że szybciej do niego doprowadzisz.
Zażywaj magnez z witaminą B6. Ich niedobór jest w dzisiejszych czasach dość powszechny. A mają istotne znaczenie dla układu nerwowego człowieka. To właśnie po części za sprawą witaminy B6 w organizmie produkuje się serotonina. Jest to istotny neuroprzekaźnik odpowiadający za sen.
Zainteresuj się korzystnym wpływem ziół na zdrowy sen. Ostatnimi czasy chwalona jest Gynostemma.

Niektóre z powyższych rad mogą z początku wydawać się trudne do realizacji. Dlatego też można je wprowadzać stopniowo. Już po kilku dniach od rozpoczęcia tego procesu powinieneś spać zdrowiej. W związku z czym w czasie dnia będziesz czuć się lepiej i miał więcej energii niż wcześniej.