Metody galwaniczne w procesie regeneracji części nie mają jednak charakteru uniwersalnego. Jedne metody umożliwiają uzyskanie warstwy o dość dużej grubości, przy czym niemożliwe jest osiągnięcie wysokich twardości. Na przykład regenerując część metodą żelazowania można nałożyć jednorazowo warstwę o grubości do 1,5 mm, uzyskując jednak twardość do 40 HRC, a przy niklowaniu technicznym ? do 55 HRC. Regenerując element metodą chromowania technicznego można otrzymać warstwę o grubości tylko około 0,6 mm, natomiast o twardości do 65 HRC. Zasada stosowania metod galwanicznych w procesie regeneracji części maszyn jest następująca: tam gdzie występuje małe zużycie i jednocześnie wymagana jest duża twardość powłoki należy stosować metodę chromowania technicznego. Przy większych zużyciach i mniejszych wymaganiach co do twardości należy stosować metodę żelazowania lub niklowania technicznego. Trawienie anodowe przedmiotów (po odtłuszczaniu i wypłukaniu w wodzie) przeprowadza się w celu: ? możliwie jak najdokładniejszego usunięcia z powierzchni elementów wszystkich tlenków oraz innych wtrąceń niemetalicznych, jak siarczanów, krzemianów itp., ? uzyskania lekko chropowatej powierzchni metalu zwiększającej przyczepność nakładanych warstw do podłoża.
Metody galwaniczne
Losowe artykuły:
Ortodoncja Leszno
Jak znaleźć dobrego ortodontę?
Moda na zdrowy, piękny uśmiech jest coraz bardziej popularna. Nie tylko, aby wyglądać ładnie, ale też żeby czuć się komfortowo.
Żeby mieć ładne zęby, należy odżywiać się zdrowo, jeść jak najmniej słodyczy i pić słodkich napoi. Systematycznie chodzić na kontrole do stomatologa.
Natomiast, gdy mamy wady zgryzu itp....
Stomatolog Leszno NFZ
Dobry stomatolog - sposób na walkę ze strachem
Czy wizyta w gabinecie stomatologicznym wciąż doprowadza u ciebie do nagłego ataku paniki? Czy nawet myśląc o niej, twoje serce zaczyna bić szybciej, ręce drżą, a oddech staje się płytki i urywany? Strach jest rzeczą absolutnie normalną, ale jeżeli przybiera on zbyt...