Napawanie wibracyjne stwarza możność regeneracji prawie wszystkich elementów maszyn, pracujących pod obciążeniem statycznym i dynamicznym, z tym że części układów korbowodowych, części skrzyń biegów oraz wałki krzywkowe, ze względu na bardzo duże wymagania wytrzymałościowe, należy napawać w osłonie gazów ochronnych. W wyniku zjawisk towarzyszących napawaniu ? miejscowe ogrzanie przedmiotu, znaczna intensywność reakcji chemicznych pomiędzy ciekłym metalem i gazowym środowiskiem ? w regenerowanej części mogą wystąpić wady obniżające jej właściwości mechaniczne: ? przegrzanie i zahartowanie w strefie wpływu cieplnego napawanej warstwy, ? naprężenie cieplne skurczowe i strukturalne lub spowodowane nimi rysy i pęknięcia w warstwie napawanej lub metalu rodzimym, ? porowatość i wtrącenie niemetaliczne w warstwie napawanej. Dokładne poznanie tych zjawisk wymaga dużego nakładu pracy oraz środków. Proces napawania wibracyjnego polega na automatycznym napawaniu łukiem elektrycznym z udziałem wibrującej końcówki elektrodowej. Źródłem ciepła do spawania jest łuk elektryczny utworzony miedzy elektrodą a spawanym przedmiotem. Łuk spawalniczy jest wyładowaniem elektrycznym w silnie zjonizowanej mieszaninie gazów i par różnych składników. Charakteryzuje go wysoka temperatura (5000-30000°K) oraz dynamika zachodzących procesów. Warunkiem zajarzenia się i utrzymania łuku jest stworzenie między elektrodami warunków do przepływu prądu elektrycznego.
Naprawianie wibracyjne
Losowe artykuły:
Laserowe usuwanie zębów Leszno
Laser w somatologii
Laser w medycynie to żadna nowość. Również w stomatologii. Wykorzystuje się go głównie do leczenia ubytków, a także zabiegów kosmetycznych. A czy jest coś takiego, jak laserowe usuwanie zębów? Czy rzeczywiście można pozbyć się niechcianego zęba wyłącznie przy pomocy lasera? Niestety jeszcze nie. I chociaż można spotkać...
Laserowe usuwanie zębów na czym polega?
Co to jest laserowe usuwanie zębów.
Ostatnio na mojej drodze stanęły moje własne ósemki. Wyszły już jakiś czas temu jednak dopiero niedawno zaczełym mi dośkwierać. Ból nie do zniesienia, więc jedyna rada to udać się do dentysty.
Natrafiłam na przemiłą Panią stomatolog, która stwierdził że muszę mieć wyrwane ósemki. Zaproponowałam mi...