Obecnie ćwiczenia na siłowni biją rekordy popularności wśród ludzi, którzy szukają aktywności fizycznej, próbując zbić wagę lub po prostu znaleźć sposób na przyjemne, a jednocześnie zdrowe spędzanie wolnego czasu. Na siłownię chodzą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jednak, o ile wśród kobiet raczej niepopularne jest sięganie po środki wspomagające – może za wyjątkiem środków wspomagających odchudzanie, o tyle mężczyźni znajdują w Internecie opisy sterydów i na tej podstawie próbują znaleźć najbardziej odpowiedni dla siebie.

Trzeba jednak pamiętać, że zażywanie sterydów na własną rękę wiąże się z ryzykiem. Być może właśnie dlatego istnieją różne fora internetowe i strony www, które pomagają laikom nabyć wiedzy i mimo wszystkich zagrożeń sięgnąć po sterydy.

Kulturystyka często wymaga poświęceń. Najlepiej jednak powierzyć swoje zdrowie w ręce sprawdzonych producentów oraz polegać na opiniach osób korzystających już ze środka, który sami planujemy wybrać. Nie da się przecież zaprzeczyć, że połączenie zażywania sterydów z systematycznym treningiem daje szybsze efekty.