Pisanie pracy magisterskiej to dla wielu  prawdziwa droga przez mękę. Naprzeciw potrzebom studentów wychodzą dziś osoby, oferujące swoje usługi copywriterskie. „Pisanie prac magisterskich tanio”, „Napiszę pracę magisterską szybko i profesjonalnie”, Zleć napisanie pracy magisterskiej”. od takich ogłoszeń aż roi się w internecie.

Niestety niektórzy usługodawcy, wbrew zapewnieniom zawartym w ogłoszeniach wcale nie podchodzą do swej pracy profesjonalnie. Zależy im raczej na ilości, niż na jakości napisanych tekstów. W efekcie, płacąc niemałe pieniądze za pracę, otrzymujemy tekst pełen błędów merytorycznych, a nawet stylistycznych czy ortograficznych.

Dlatego, zanim podejmiemy współpracę z konkretnym zleceniodawcą, przeprowadźmy z nim szczegółową rozmowę. Możemy umówić się na napisanie jednego rozdziału pracy i na tej podstawie ocenić wartość tekstu. Nie wybierajmy autora pracy w ciemno. Nie zgadzajmy się na kontakt jedynie drogą mailową. Przede wszystkim zaś, zachowajmy zdrowy rozsądek. Unikniemy w ten sposób zawodu i niepotrzebnych kosztów.