Wspaniałym pomysłem na wyjazd z dziećmi są wakacje w górach. Polskie góry to źródło niekończących się atrakcji zarówno dla dzieci jak i rodziców. Największą atrakcją są góry same w sobie. Górskie wycieczki w Beskidach, Bieszczadzkie szlaki wiodące malowniczymi połoninami czy spacery tatrzańskimi dolinami to propozycja dla każdego. Aktywny wypoczynek jest źródłem pozytywnego zmęczenia, a tym samym dobrego nastroju i zdrowia.
Wakacje na łonie natury

Ponadto nasze dzieci są wrażliwe na piękno natury, warto więc poczynić z nimi obserwacje przyrodnicze. Tropienie saren, obserwacje ptaków czy jesienne rykowisko jeleni to niesamowite przeżycie, które na długo zapadnie w pamięć. Jeśli sami nie mamy doświadczenia w prowadzeniu obserwacji przyrodniczych, możemy skorzystać z pomocy biura turystycznego zajmującego się organizacją takich przedsięwzięć. Towarzystwo przewodnika – specjalisty na pewno uatrakcyjni wycieczkę, a także będzie gwarancją bezpieczeństwa. Świetnym pomysłem na odkrywanie cudów górskiej natury jest również stworzenie wakacyjnego zielnika. Należy jednak pamiętać, żeby nie zrywać roślin w parku narodowym.
Wakacje na wsi

Aby wyjazd okazał się jeszcze większą atrakcją dla dzieci, pomyślmy o połączeniu górskich wakacji z pobytem na wsi. Często nie zdajemy sobie sprawy, że mamy jedne z najpiękniejszych terenów wiejskich w Europie. Polska wieś cieszy się coraz większą popularnością wśród zagranicznych turystów. Może warto w tym roku na nowo odkryć piękno naszego kraju? Jest to dobry pomysł jeśli pragniemy doświadczyć autentyczności, prawdziwie odpocząć, zobaczyć piękne miejsca i równocześnie zadbać o domowy budżet.

Dojenie krowy, karmienie kur, grabienie siana, jazda konna i wiele innych prac gospodarskich może się okazać niezapomnianym przeżyciem zarówno dla naszych pociech jak i dla nas samych. Z biernych obserwatorów staniemy się aktywnymi uczestnikami życia wiejskiego. Udział w pracach gospodarskich to propozycja oferowana przez niektóre gospodarstwa turystyczne. Warto się nad nią zastanowić planując wakacje.

Przygotowanie wakacji dla całej rodziny może okazać się czasochłonne. Jeśli obawiamy się, że wśród naszych codziennych obowiązków nie znajdziemy dostatecznej ilości czasu, aby zorganizować ciekawy i wyjątkowy wyjazd dla nas i naszych dzieci, możemy skorzystać z pomocy osób, które zajmują się tym na co dzień.