Udowodniono, że sauny na podczerwień korzystnie wpływają na:

stan skóry – podwyższona temperatura oraz promienie podczerwone pomagają w samooczyszczaniu się naszej skóry. Dzięki odblokowaniu porów i stymulacji pracy gruczołów przyspieszony zostaje metabolizm. Skutkiem tego jest wzmożone wydzielanie potu, co ułatwia oczyszczanie się organizmu z takich substancji jak nikotyny, alkoholu, a nawet metali ciężkich. Pozbycie się z organizmu takich szkodliwych substancji jak kadm czy cynk z pewnością wpłynie pozytywnie na twoje ogólne samopoczucie. Finalnym efektem jaki z pewnością zaobserwujesz będzie uzyskanie skóry dobrze nawilżonej, dobrze ukrwionej przez co jędrniejszej oraz bardziej elastycznej. Działanie promieni podczerwonych spowalnia proces starzenia się skóry.
cellulit – jeśli cierpisz na tę często spotykaną wśród kobiet przypadłość możesz być pewna, że dzięki saunie na podczerwień uda ci się w końcu pokonać skórkę pomarańczową. Powodem występowania cellulitu jest nierównomierny rozkład tkanki tłuszczowej pod skórą. Promienie podczerwone pomogą ci rozprawić się z wrogiem. Używanie w tym celu tradycyjnej sauny nie daje tak spektakularnych rezultatów. W saunie na podczerwień możesz przebywać dużo dłużej, poza tym ciepło dociera do najgłębszych warstw skóry. Promieniowanie podczerwone jest w stanie ogrzać ciało na głębokość nawet czterech centymetrów – takiego rezultatu nie uzyskasz w tradycyjnej saunie.

Wybór kabiny Infrared z pewnością pozwoli ci na poprawę ogólnego wyglądu twojego ciała w stopniu większym niż sauna tradycyjna. Skóra jest naszą najlepszą wizytówką – poprawa jej kondycji z pewnością sprawi, że poczujesz się pewniej w kontaktach towarzyskich. Nie będziesz musiała wstydzić się skórki pomarańczowej czy zaskórników na twarzy – twoje problemy zostaną rozwiązane, dzięki regularnemu korzystaniu z dobrodziejstw sauny na podczerwień.