Każdy z nas ma włosy i każdy z nas stara się o nie dbać. Jednak pomimo wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych jakie wykonujemy często zdarza się, że mamy z nimi problemy. Dużym dyskomfortem jest ich wypadanie.
Wypadanie włosów jest normalną częścią procesu starzenia. Ogólnie tracimy około 100 włosów z głowy każdego dnia. Można nie zauważyć tej straty, ponieważ średnia głowa zawiera około 100 tysięcy włosów. U niektórych osób mogą jednak wystąpić nadmierne wypadanie włosów.
Normalny cykl włosów przechodzi przez fazę wzrostu i spoczynku. Każdy pojedynczy włos przeżywa średnio trzy i pół roku. Faza wzrostu włosa trwa na ogół od dwóch do trzech lat, w czasie których rośnie około pół centymetra miesięcznie. Po tym czasie następuje faza spoczynku, która zazwyczaj trwa od trzech do czterech miesięcy. W czwartym roku włosy wypadają i w ciągu kolejnych 6 miesięcy wyrastają nowe. Jeśli jednak włosy wypadają w nadmiernych ilościach powinniśmy sięgnąć po tabletki na wypadanie włosów, które z pewnością będą pomocne w walce o bujną czuprynę.