Ile kosztują protezy zębowe?

Materiały wykorzystywane w leczeniu dentystycznym w większości przypadków nie są niestety tanie. Za jedne z tych droższych uznaje się protezy zębowe, które w pewnym wieku stają się jednak niezbędne, bo jak podają statystyki, prawie połowa Polaków w wieku 60-70 lat ma spore braki w uzębieniu. Luki można uzupełnić wyłącznie z pomocą protez. A ile trzeba zapłacić za ich poszczególne odmiany? Czy tanie protezy zębowe Leszno w ogóle istnieją?

Korzystają z usług placówek współpracujących z Narodowym Funduszem Zdrowia, trzeba liczyć się z mocno ograniczonym wyborem. Państwowe przychodnie niechętnie inwestują w droższe materiały, dlatego też większości pacjentów są w stanie zaproponować wyłącznie najprostsze protezy wykonywane z akrylu. W porównaniu do innych materiałów są to całkiem tanie protezy zębowe Leszno. Zazwyczaj kosztują mniej niż tysiąc złotych za jeden łuk, czyli całą część górną bądź całą część dolną.

Chcąc jednak zdecydować się na bardziej estetyczne i mniej rzucające się w oczy rozwiązanie, warto pomyśleć o inwestycji w protezy szkieletowe. Wyglądają znacznie lepiej od standardowych protez akrylowych. Haczyk polega jednak na tym, że nie każdy pacjent może z nich skorzystać – stosuje się je wyłącznie u tych pacjentów, którzy wciąż posiadają pewną ilość swoich własnych zębów. Protezy szkieletowe z uwagi na swoją wyższą estetykę są oczywiście droższe od tych akrylowych. W tym przypadku za jeden łuk trzeba zwykle zapłacić przynajmniej tysiąc złotych, a cena ta nieraz wzrasta nawet do trzech tysięcy.