Szlachetne zdrowie – czy codziennie wystarczająco dbamy o to co jemy i pijemy, czy wykonujemy jakąś aktywność fizyczną? Wygląda na to, że zdrowiem przejmujemy się wówczas gdy nagle zachorujemy i czekamy na diagnozę lekarza.

Jako, że lekarstwa są dosyć drogie warto profilaktycznie podjąć odpowiednie kroki, by nie cierpieć na dzisiejsze choroby cywilizacyjne typu cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca i otyłość.

Medycyna staje się bezradna gdy sami nie staramy się o naszą aktywność fizyczną, jemy fast foody, nadużywamy alkoholu, nie ograniczamy spożycia cukru i produktów mocno przetworzonych. Jedzenie byle czego w pośpiechu i nieregularnie a przy tym siedzący tryb życia i stres mogą powodować poważne problemy ze zdrowiem.

Choroby cywilizacyjne kojarzone z wiekiem starczym dotykają niestety również coraz częściej młodzież i dzieci. Brak ukształtowanych prawidłowych nawyków żywieniowych skutkuje otyłością już od najmłodszych lat. Nadmiar cukru w diecie skutkuje poważnymi schorzeniami cywilizacyjnymi.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.