BOMK i ATS

0
658
Rate this post

Stosowanie przez firmy farmaceutyczne i kosmetyczne technik opisanych na stronie Fenomen produktów, takich jak nanotechnologia, czy wykorzystanie liposomów do „transportu” do organizmu substancji aktywnych, jest powszechne.
Wiele z tych firm posiada certyfikaty: GMP (Good Manufacturing Practice) oraz (EN) ISO 22716:2007, które potwierdzają najwyższą jakość surowców stosowanych do produkcji oraz kontrolę jakości na każdym etapie wytwarzania produktu.

To, co wyróżnia Firmę Dr. Nona International spośród innych firm, to stosowanie składników naturalnych przy produkcji preparatów Dr. Nona.

Największym i podstawowym fenomenem Firmy jest Kompleks Bio-Organo-Mineralny (BOMK), który tworzy bazę dla wszystkich produktów. BOMK opracowany został przez dr Nonnę Kuchinę i naukowców Kliniki LENOM. Jest to know-how Firmy, chronione kilkoma patentami.

KOMPLEKS BIO-ORGANO-MINERALNY jest kombinacją bioskładników i minerałów z Morza Martwego oraz ekologicznie czystych olejków eterycznych i wyciągów roślinnych, co umożliwia wykorzystanie efektu synergii (o efekcie synergicznym, więcej na stronie Fenomen produktów).

BOMK dostarczany jest do komórek w liposomach (o liposomach, więcej na stronie Fenomen produktów).

Składnik „BIO” – to biologicznie aktywne substancje powstające w żywych organizmach – biomasa Morza Martwego. Jest to ekstrakt białka czerwonej archebakterii (Halobacterium Archaea), która namnażana jest laboratoryjnie.

Ekstrakt białkowy zawiera DNA archebakterii i jest naturalnym bardzo silnym antyoksydantem (przeciwutleniaczem). Jego działanie potęguje fakt, że rozpuszczalny jest i w wodzie, i w tłuszczach.

Poza tym ekstrakt białkowy (DNA archebakterii) spowalnia proces starzenia się komórki, a przez to całego organizmu. Ma wpływ na wydzielanie telomerazy – enzymu tworzącego telomery. W komórkach zmutowanych hamuje wydzielanie telomerazy, przez co blokuje ich rozwój. Równocześnie w komórkach zdrowych aktywizuje telomerazę, co powoduje wydłużenie telomerów, a przez to zwiększa ilość możliwych podziałów komórki (długość życia komórki). Więcej na stronie Telomery.

Składnik „ORGANO” – to organiczne związki, znajdujące się w roślinach – olejki armatoterapeutyczne (eteryczne) oraz fitopreparaty (preparaty roślinne, głównie ziołowe).

Stosowanie liposomów do przenoszenia Kompleksu Bio-Organo-Mineralnego, ogranicza lotność naturalnych olejków aromatoterapeutycznych, przez co uzyskano obniżenie pH soli Morza Martwego (składnik „MINERALNY” Kompleksu) z 8,5-9, do pH optymalnego dla skóry, czyli 5,5. Olejki dodatkowo pełnią rolę naturalnych antyoksydantów i konserwantów.

Fitopreparaty, czyli preparaty roślinne, oddziaływają na organizm człowieka poprzez receptory skóry, działania biochemiczne, zmysł węchu oraz wywoływanie skojarzeń w korowych ośrodkach mózgu. Fitopreparaty to naturalny zbiór substancji aktywnych pochodzenia roślinnego: białek, witamin, soli nieorganicznych, olejków eterycznych itp.

Takie wykorzystywanie olejków aromatoterapeutycznych oraz fitopreparatów oznacza wykorzystanie dorobku aromaterapii i ziołolecznictwa w produktach Dr. Nona.

Składnik „MINERALNY” – to nieorganiczne substancje – minerały i biometale Morza Martwego, mikro- i makroelementy zawarte w solach Morza Martwego.

Mikro- i makroelementy biorą udział w procesach metabolicznych organizmu (przemianach energii zachodzących w żywych komórkach, stanowiących podstawę wszelkich zjawisk biologicznych), a szczególnie w zapewnieniu prawidłowej przemiany materii w organizmie – w procesach anabolicznych, czyli tej części procesów metabolicznych, które są odpowiedzialne za tworzenie i wzrost nowych komórek.

Są nam potrzebne w ilościach ograniczonych, ale żadna z 70 bilionów (70 tysięcy miliardów) komórek naszego ciała nie będzie w stanie normalnie funkcjonować bez nawet śladowych dawek owych pierwiastków. Deficyt hormonów, żelaza czy białka jest niczym innym, jak skutkiem niedoboru biometali i minerałów.

Podstawowe mikro- i makroelementy zawarte w wodzie Morza Martwego i ich znaczenie dla naszego organizmu:

Wapń (Ca) – podstawowy składnik tkanki kostnej, dlatego dla normalnego funkcjonowania całego układu kostno-ruchowego zapas wapnia powinien być stale uzupełniany. Wapń wzmacnia funkcje obronne organizmu. Ma działanie antystresowe i antyalergiczne. Powoduje wydalanie ołowiu i strontu z organizmu.

Magnez (Mg) – „minerał antystresowy” oraz antyoksydant. Wchodzi w skład ponad 200 enzymów. Normalizuje prace układu sercowo-naczyniowego. Podtrzymuje w organizmie balans wodno-elektrolityczny. Z udziałem magnezu odbywa się synteza DNA i RNA, co stanowi profilaktykę nowotworową. Odpowiednia ilość magnezu sprzyja wchłanianiu się wapnia, potasu, fosforu, witamin B, C, E. Pełni ważną role w profilaktyce chorób nerek i serca.

Potas (K) – „minerał energetyczny”. Stymuluje przekazywanie impulsów nerwowych niezbędnych dla normalnej pracy mięśni, w tym mięśnia sercowego. Podtrzymuje prawidłową pracę nerek i równowagę hormonalną nadnerczy. Regeneruje skórę.

Sód (Na) – niezbędny do regulacji ciśnienia osmotycznego w komórce. Uczestniczy w przemianie składników odżywczych wewnątrz komórki. Wzmacnia ścianki naczyń. Pełni główną role w procesie detoksykacji skóry, oczyszcza pory. Wzmacnia funkcje oddechowe skóry.

Cynk (Zn) – podstawowy minerał do tworzenia aminokwasów. Budulec wszystkich komórek organizmu. Przyczynia się do prolongowanego działania insuliny, co normalizuje poziom cukru we krwi. Cynk jest podstawowym minerałem „męskim” tzn.: stymuluje potencję, zapobiega chorobom prostaty. Ma działanie antyalergiczne i przeciwzapalne. Posiada szerokie zastosowanie w kosmetologii i dermatologii.

Żelazo (Fe) – wchodzi w skład molekuły hemoglobiny. Minerał niezbędny dla profilaktyki i leczenia anemii. Przewraca skórze właściwy kolor.

Siarka (S) – minerał przeciwzapalny. Podnosi funkcje obronne organizmu. Obecność tego składnika w organizmie sprzyja zwalczeniu bakterii chorobotwórczych i pasożytów. Siarka wchodzi w skład skóry, włosów i paznokci.

Mangan (Mn) – antyoksydant. Stymuluje pracę nadnerczy, reguluje funkcje centralnego układu nerwowego. Odmładza skórę i cały organizm.

Krzem (Si) – pełni ważną rolę w profilaktyce procesów miażdżycowych i chorób układu ruchowego. Poprawia funkcje skóry, włosów, paznokci, zatrzymując procesy starzenia się.

Miedź (Cu) – stymuluje aktywność umysłową, tonus mięśni. Zwiększa przyswajalność żelaza, polepszając krążenie we wszystkich warstwach skóry. Przywraca właściwy kolor skóry, stymulując produkowanie pigmentu.

Selen (Se) – „minerał młodości”. Obniża ryzyko chorób naczyniowych. Poprawia krążenie krwi. Jest mocnym antyoksydantem. Chroni przed chorobami nowotworowymi. Korzystny dla kobiet w okresie menopauzy.

Jod (J) – hormon tarczycy, tyroksyna, w 65 % składa się z jodu. Zabezpiecza organizm przed szkodliwym działaniem środowiska: promieniowaniem, środkami chemicznymi, zanieczyszczeniami itd. Jod zwiększa zdolność leukocytów w zwalczaniu chorobotwórczych bakterii. Ma działanie antysklerotyczne. Podnosi poziom hemoglobiny i erytrocytów.

Brom (Br) – ma działanie antyseptyczne. Obniża napięcie w korze mózgowej i reguluje procesy nerwowe.

Chlorki – pełnią role regulatorów przemiany mineralnej w komórce. Podtrzymują normalny poziom ciśnienia osmotycznego. Wykorzystywane są do produkowania soków żołądkowych.

Jedną z przyczyn starzenia się organizmu współczesnego człowieka jest spożywanie pokarmów o niskiej wartości odżywczej: oczyszczonej mąki i ryżu, rafinowanych olejów i cukru, mięsa zawierającego hormony, hodowanych sztucznie warzyw i owoców itd. Nasz organizm ciągle cierpi na mineralny głód, gdyż zamiast potrzebnych organizmowi substancji wchłania grupy „podobnych” radioaktywnych elementów, uczestniczących w procesach wolnorodnikowych, które powodują powstawanie różnego rodzaju chorób. Więcej na ten temat na stronie: O antyoksydantach.

W trakcie prac nad Kompleksem Bio-Organo-Mineralnym, zespół naukowców pod kierunkiem dr Nonny Kuchiny, opracował System Autotrficzny (ATS). System Autotrficzny polega na tym, że elementy obumarłych komórek zostają poddane aktywacji i za pomocą Kompleksu Bio-Organo-Mineralnego stają się materiałem dla budowy białkowych elementów nowych komórek. Można to porównać z tym, jak jesienią gospodarz nie wyrzuca opadłych liści, lecz robi z nich kompost dla młodych roślin.

Autotrofizm – sposób odżywiania się charakterystyczny dla roślin, części bakterii i innych organizmów, polegający na syntezie związków organicznych z prostych związków.

Wiadomo, że podstawą życia każdego organizmu są białka. W organizmie człowieka jest ponad 1 milion rodzajów białek, które pełnią rolę strukturalną (budowa tkanek i komponentów komórkowych) i funkcjonalną (enzymy, hormony itd.). Większość żywych organizmów, w tym organizm człowieka, nie jest zdolnych do wytworzenia niektórych aminokwasów i powinny je otrzymywać z jedzeniem w formie gotowej, w odpowiednich ilościach.

System Autotrficzny wspomaga udział struktur komórki w prawidłowej przemianie materii, reguluje dostarczanie substancji odżywczych do komórki, zatrzymuje szkodliwe i toksyczne substancje, aktywizuje enzymy i hormony, stymuluje przemianę wewnątrz komórkową.

Dzisiaj w wyniku rozwoju sztucznych technologii, praktycznie przestało istnieć naturalne pożywienie, czyli produkty hodowane bez stosowania nawozów chemicznych. Zwierzęta, których mięso zjadamy, są naszpikowane hormonami.
Stres jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia, a minerały i mikroelementy przez nas spożywane są martwe pod względem energetycznym. Dziura ozonowa prowadzi do nadmiernego wzrostu promieniowania jonizującego. O zagrożeniach i sposobach walki z nimi na stronie: O antyoksydantach.

Ludzkość, jako gatunek, po prostu nie ma już czasu na ewolucyjne dostosowanie się do nowych, ekstremalnych warunków życia. A przecież my musimy nie tylko przeżyć, ale prowadzić normalne, aktywne życie.

Dlatego oferujemy produkty Firmy Dr. Nona, dzięki którym, możecie Państwo zaspokoić zapotrzebowanie organizmu w mikro- i makroelementy niezbędne do prawidłowej przemiany materii oraz zabezpieczyć się przed promieniowaniem jonizującym.