Stomatolog dziecięcy Leszno

0
1261
5/5 - (1 vote)

Stomatologia dziecięca

Wbrew powszechnym przekonaniom stomatolodzy dziecięcy zajmują się znacznie poważniejszą i bardziej skomplikowaną dziedziną medycyny niżeli dentyści osób dorosłych. Dlaczego? Ponieważ to oni biorą na siebie odpowiedzialność za zdrowie małych pacjentów, którzy nierzadko dają im popalić. Dzieci z natury nie są lękliwe, ale uczą się na doświadczeniu swoich rodziców, że leczenie zębów jest czymś związanym z bólem, strachem i lękiem. Z tego powodu dobry stomatolog dziecięcy Leszno powinien nie tylko być wykształcony w swoim fachu, ale jeszcze do tego na tyle empatyczny, by w razie potrzeby wczuć się w rolę dziecka i potrafić je uspokoić.

Przyjmowanie małych pacjentów to poważne wyzwanie dla każdego lekarza. Dzieci nie przebierają w słowach i zawsze śmiało wyrażają swoje emocje i uczucia, dlatego jeśli tylko stomatolog im się nie spodoba, będą w stanie od razu to powiedzieć. Są też zwykle bardziej wymagające. Dobry stomatolog dziecięcy powinien więc posiadać wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, by szybko łapać dobry kontakt z nowymi pacjentami. To na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie dziecku odpowiedniego komfortu. To on musi zminimalizować jego strach i przekonać go, że leczenie zębów może być całkiem przyjemne.

Każdy dobry stomatolog dziecięcy Leszno ma swoje własne sposoby na to, by poradzić sobie z niesfornym i niechcącym poddać się leczeniu pacjentem. Świetnym narzędziem oswajającym maluchy z gabinetami są chociażby naklejki, wręczane po każdej odbytej wizycie.

Źródło: https://tunezjamojemiejscenaziemi.pl/slata-mechouia-salatka-z-grilowanych-warzyw/