Stomatolog – Katowice

0
560
Rate this post

Na pewno wiemy o tym, że dieta młodych osób musi wyglądać nieco inaczej, aniżeli nasz własny sposób żywienia. Jeśli więc mamy swoje dzieci, musimy zapewnić im same, pełnowartościowe produkty. Które z nich będą najlepsze?

Z pewnością musimy początkowo wyeliminować pewne produkty z diety swoich dzieci. Niewskazane będą w szczególności słodycze, ponieważ zawierają jedynie mnóstwo cukru i nierzadko przyczyniają się do powstawania próchnicy. Oczywiście jeśli nasze dziecko zmagałoby się z taką próchnicą, stomatolog szybko by ją wyleczył, jednak lepiej unikać wizyt w gabinetach lekarskich, jeśli da się to zrobić. Pamiętajmy także, by nauczyć dzieci picia zwykłej wody, a nie sztucznych, gazowanych napojów.

To co powinna zawierać dieta naszych pociech? Przede wszystkim owoce oraz warzywa. Są to najlepsze, naturalne produkty zawierające sporo witamin oraz minerałów. Doskonale odżywią więc organizm młodych osób i dodadzą naszym dzieciom energii do zabawy oraz nauki. Owoce i warzywa powinny się znaleźć w diecie każdego człowieka.