IO: Kanada vs. USA

0
261
Rate this post

IO: Kanada vs. USA

Wielkie emocje przed nami podczas półfinałowego pojedynku w hokeja na Igrzyskach Olimpijskich. Otóż dojdzie do rywalizacji dwóch, odwiecznych przeciwników – Kanady ze Stanami Zjednoczonymi. Spodziewamy się arcyciekawego meczu. Ciężko wytypować triumfatora tego spotkania.

Kanada (@ 2.55) to najbadziej utytułowana reprezentacja hokejowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Zdobyli bowiem aż 12 złotych medali. Dla porównania, ZSRR ma ich aż o pięć mniej. Obecnie grają również solidnie – cztery wygrane. Jednak ostatnie dwa pojedynki nie wyglądały tak pewnie. Otóż dopiero po dogrywce pokonali Finów, a i z Łotyszami mieli ogromny kłopot i zwyciężyli 2:1.

Mimo to, Kanadyjczycy mają niebywały potencjał. Niemniej brakuje kilku postaci, które odciążyłby wielkie gwiazdy zespołu. Jedynymi zawodnikami, którzy tak naprawdę strzelają bramki dla swojej reprezentacji to Doughty, Weber oraz Carter. Łącznie zdobyli aż dziesięć bramek. Niemniej dopiero dzisiaj czeka ich prawdziwe wyzwanie.

Stany Zjednoczone (@ 2.40) to również wielokrotni medaliści Igrzysk Olimpijskich. Zdobyli imponującą liczbę medali – 16! I na tych igrzyskach wyglądają bardzo pewnie. Rozbili Słowację 7:1. Ograli po emocjonujących karnych Rosję. Ponadto nie mieli kłopotów ze Słowenią I Czechami. Cały zespół gra rewelacyjnie na wszelkich pozycjach. Częste roszady i moc na pewno są ich największym atutem.

Ogółem lepszy bilans ma zespół Kanady. Natomiast to reprezentacja Stanów Zjednoczonych przejęła inicjatywę w ostatnich meczach. Triumf na MŚ dwa lata temu, a i dzisiaj są faworytami. Liczymy na ich wygraną i awans do półfinału.