Najlepszym sposobem na aktywne spalanie tłuszczu są ćwiczenia aerobowe. To one najszybciej podnoszą tętno, dlatego podczas nich możemy wypocić zbędny tłuszcz. Jakie więc mogą być ćwiczenia aerobowe?

Najpopularniejszym sportem aerobowym jest oczywiście bieganie. To najprostszy i zdecydowanie najtańszy sposób na skuteczne odchudzanie. Wystarczy, że będziemy biegać min. 3 razy w tygodniu przez około jedną godzinę. Początkowo możemy postawić na szybsze spacery, a później dołączać do nich krótsze biegi. Jeśli jednak nie odpowiada nam ten rodzaj aktywności, zdecydujmy się na jazdę na rowerze lub rolkach. To także świetne pomysły na trening aerobowy. Podczas niego na pewno spalimy mnóstwo kalorii.

Pamiętajmy jednak, że mimo wszystko żadne, nawet najcięższe ćwiczenia nie zastąpią nam dobrze zbilansowanej diety. To ona powinna być naszą podstawą. Musimy więc ograniczyć spożywanie tłuszczy, niezdrowych przekąsek, słodyczy i fast-foodów. Zdrowa dieta i ruch to klucz do osiągnięcia szczupłej sylwetki.