Jaką odzież wybrać na wycieczkę górską?

0
345
Rate this post

Wiosna to czas wycieczek turystycznych. Dla wielu osób jest to idealny okres na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, pośród gór, lasów i jezior. Wielu urlopowiczów właśnie tak użytkuje swój wolny czas, jest to idealny sposób na odpoczynek od miastowego zgiełku i zamieszania w pracy. Najlepiej wspólnie z rodziną lub znajomymi wybrać się na wyprawę turystyczną. Jak zatem zapewnić sobie dostateczny komfort w trakcie takiej wycieczki? Odpowiedzią jest zakup odzieży i obuwia odpornych na panujące w terenie warunki pogodowe.

Przechodząc do omówienia części najważniejszej, czyli ochrony górnej części ciała, a także nóg, należy wspomnieć o zakupie spodni. Spodnie trekkingowe to zdecydowanie najlepszy wybór. Są to spodnie przeznaczone do terenowych warunków, spodnie zapewniające ochronę nóg w najtrudniejszych sytuacjach, oferujące ochronę przed wodą i wiatrem, a także stanowiące uzupełnienie reszty garderoby, w postaci użytecznych kieszeni, zaczepów i wszelkiej innej maści rozwiązań które oferują producenci.

Jakiej zatem marki spodnie wybrać? Polecane są firmy Salewa, The North Face, Alpinus, Salomon. Spodnie Salewa to jedne z najlepszych pozycji na rynku outdoorowym. Oferują znakomite właściwości, wszystko to oczywiście zależy od progu cenowego takich spodni. Z reguły cena wahać się może od 300 do 500 złotych za dobre spodnie, w sam raz wystarczające na wiele sezonów i w sam raz wystarczające dla początkujących i doświadczonych trekkerów. Produkowane przez Salewa spodnie to przede wszystkim jakość, trwałość materiałów i zastosowane technologie. Znajdziemy w nich rozciągliwe materiały, ułatwienia użytkowania, gdyż jakby nie było, takie spodnie również znajdują zastosowanie we wspinaczce górskiej, muszą zatem być spodniami bardzo zaawansowanymi. Przykładem takich zaawansowanych spodni w przystępnej cenie są spodnie o modelu Terminal Durastretch, znajdziemy je w rodzajach męskich i damskich.

Powyższa propozycja i objaśnienie dotyczące spodni trekkingowych to tylko wierzchołek całego wyposażenia turysty. O resztę garderoby również trzeba zadbać, tak aby móc jak najlepiej spędzić swój wolny czas wśród gór i lasów.