Ortodonta Leszno NFZ

0
1082
4/5 - (1 vote)

Kiedy pójść z dzieckiem do ortodonty?

Coraz częściej ortodontów stawia się niemalże na równi ze stomatologami. W dzisiejszych czasach problemy ze zgryzem występują bowiem niemalże tak samo często jak problemy z zębami, a im szybciej się je rozpozna, tym większa szansa na całkowite wyleczenie. Z tego powodu to właśnie rodzice powinni jak najszybciej zacząć odwiedzać gabinety ortodontyczne ze swoimi pociechami. Wizyty mogą mieć charakter czysto profilaktyczny. A lepiej zapobiegać, niżeli potem skazywać dziecko na lata trudnego i skomplikowanego leczenia.

Kiedy jednak ortodonta Leszno nfz w szczególności powinien zobaczyć swojego małego pacjenta? Do tego lekarza na pewno warto się zgłosić w przypadku dostrzeżenia nieprawidłowych nawyków u dziecka – będzie to zarówno nieustanne ssanie kciuka, jak i tendencja do obgryzania końcówek kredek, ołówków czy paznokci. Rodzic powinien też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób jego pociecha śpi w nocy. Jeżeli przeważnie oddycha wyłącznie przez usta, a do tego często chrapie, jest to powód do niepokoju, który należy sprawdzić. Wizytę u ortodonty zaleca się również tym małym pacjentom, u których doszło do wczesnej utraty zębów mlecznych. Nie jest to rzecz naturalna, dlatego nie należy jej bagatelizować.

Tak naprawdę jednak nawet jeśli rodzic nie dostrzega żadnych objawów mogących świadczyć o rozwijającej się wadzie zgryzu, dobrze by było, aby przynajmniej raz odwiedził ze swoim dzieckiem gabinet ortodontyczny. Ortodonta Leszno nfz sam będzie mógł wtedy stwierdzić, czy maluch jest w ogóle narażony na jakieś problemy ze zgryzem.

Źródło: https://www.kuryikoguty.pl/jakie-czynniki-moga-wplywac-na-wyniki-testow-predkosci-internetu.html