Policzmy to razem

0
1760
Stomatologia estetyczna 01
Rate this post

Liczenie ma dla dziecka ogromne znaczenie. Na początku, gdy dziecko jest jeszcze malutkie, liczenie jest dla niego czymś bardzo abstrakcyjnym, czymś odległym, ale już od początku jest też czymś fascynującym i ciekawym. To właśnie liczby powodują, że dziecko wie, ile ma lat. Dziecko wie, ile ma zabawek albo ile rodzeństwa. Proste obliczenia do pięciu czy dziesięciu, przedszkolak jest w stanie przeprowadzić już na samym początku, gdy tylko rozpoczniemy z nim pracę z liczbami.
Nie powinno się tego za bardzo komplikować. Dziecko nie powinno być zanadto przeciążone nauką czy wymaganiami. Przedszkolak to tylko przedszkolak i nie powinniśmy go za bardzo naciskać, żeby go też nie zniechęcić i nie zablokować.
Jednak, stopniowa i bardzo delikatna praca z liczbami u przedszkolaka może przynieść bardzo zadowalające skutki. Dla przykładu, liczenie stopni na schodach, czy odliczanie drzew na spacerze. To forma zabawy, która przynosi właśnie wiedzę i edukację. Dziecko nawet nie czuje, że się uczy a tak się właśnie dzieje. I ważne, nie ma co przyspieszać i naciskać. Wszystko w swoim czasie.