Protezy akronowe Leszno

0
1908
Rate this post

Protezy akronowe – co to takiego?

Aby uzupełnić występujące w uzębieniu luki, pacjenci najczęściej poddają się leczeniu protetycznemu, dzięki któremu mogą zamaskować powstałe braki i zastąpić je odpowiednimi materiałami. Niekoniecznie należy jednak stosować klasyczne protezy. Fajną alternatywą stały się dla nich protezy akronowe Leszno, które są znacznie bardziej higieniczne i solidne, a oprócz tego można wykonać je w taki sposób, by nie odróżniały się od naturalnych zębów pacjenta.

Większość pacjentów docenia wysoką estetykę protez akronowych. Jako że podstawowym elementem ich budowy są zupełnie przezroczyste klamry, w jamie ustnej pozostają praktycznie niewidoczne i na pierwszy rzut oka nie da się ich dostrzec. Świetnie współpracują z zębami. Uzupełniają je, jednocześnie w ogóle nie zmieniając ich wyglądu. Wysoka estetyka nie jest zresztą jedyną zaletą protez akronowych, które wyróżniają się na tle tradycyjnych protez niezwykłą wytrzymałością. Są praktycznie w stu procentach odporne na uszkodzenia mechaniczne. Protezy akronowe Leszno nie mają też prawa doprowadzić do powstania jakiejkolwiek reakcji alergiczne, dlatego też z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez wszystkich pacjentów.

Czy nowoczesne protezy akronowe mają więc jakiekolwiek wady? Tak naprawdę tylko jedną, a jest nią fakt, że nie w każdej sytuacji można je zastosować. U pacjentów, u których doszło do całkowitej utraty zęba, proteza akronowa raczej się nie sprawdzi. Nie służy ona bowiem do rekonstruowania ubytków, jeżeli doprowadziły one do powstania bezzębia.