Studia podyplomowe

0
1585
Rate this post

Masz zamiar poszerzyć swoje kwalifikacje i zastanawiasz się czy wybrać studia podyplomowe czy krótkie kursu – przekonaj się które rozwiązanie jest dla Ciebie lepsze.

Studia podyplomowe odbywają się w weekendy, czasami również zjazdy zaczynają się w piątek wieczór. Najczęściej trwają cały rok, ale konkretny wymiar czasu zależy od uczelni i wybranego kierunku. Zajęcia wypadają co dwa weekendy, dlatego masz czas również na odpoczynek w wolne weekendy. Ze względu na dużą ilość czasu zajęcia kompleksowo rozwijają kilka tematów związanych z wybranym kierunkiem. Po ukończeniu studiów otrzymujesz dyplom z oceną.

Kursy trwają od kilku godzin do kilku miesięcy. W zależności od firmy, uczelni czy instytucji, która je prowadzi, czas trwania może się różnić. Przedmiotem kursów często są konkretne zagadnienia. Ze względu na ograniczony czas prowadzący nie jest w stanie poruszyć wszystkich niezbędnych aspektów. Po kursie otrzymujesz certyfikat zawierający informacje czego kurs dotyczył i ile czasu są ważne nowe kwalifikacje.