Laserowe usuwanie zębów na czym polega?

0
10386
Rate this post

Co to jest laserowe usuwanie zębów.

Ostatnio na mojej drodze stanęły moje własne ósemki. Wyszły już jakiś czas temu jednak dopiero niedawno zaczełym mi dośkwierać. Ból nie do zniesienia, więc jedyna rada to udać się do dentysty.
Natrafiłam na przemiłą Panią stomatolog, która stwierdził że muszę mieć wyrwane ósemki. Zaproponowałam mi metodę laserową, co było dla mnie wybawieniem, bo panicznie boję się wyrywania, jednak że nie miałam nigdy wcześniej z czymś takim do czynienia to musiałam się jej dopytać laserowe usuwanie zębów na czym polega.
Pani stomatolog wytłumaczyła mi że urządzenie do laserowego usuwania zębów, emituje wiązkę światła która wnikając do płytkich warstw zęba (tzw. zębina), eliminuje ryzyko uszkodzenia głębokich tkanek przez wysoką temperaturę, jak się dzieje w przypadku tradycyjnego borowania. Metoda usuwania zębów laserem ma również inną bardzo ważną zaletę. Przyspiesza proces gojenia. Szybciej można zacząć jeść i pić normalne produkty. Często przy takim zabiegu nie jest wymagane znieczulenie z uwagi na dużą precyzję wykorzystywanej technologii. Pani stomatolog przekonała mnie i odpowiedziała również na inne trapiące mnie pytania dotyczące laserowe usuwanie zębów na czym polega.
Kluczem do wyleczenia zębów jest nie tylko użycie odpowiedniej technologii ale również znalezienie dobrego dentysty do któego mamy zaufanie. Nie każdy bowiem zgodzi się na laserowe usuwanie zębów bez znieczulenia u nieznanego sobie dentysty. To po prostu nie mogłoby się skończyć dobrze. Warto zatem przed zabiegiem poczytać opinie o danym lekarzu i dowiedzieć się więcej na temat używanej przez niego technologii.