Nauka jazdy na łyżwach

0
308
Rate this post

W zimie należy szczególnie dbać o figurę. Trudno bowiem w niesprzyjających warunkach o odpowiedni sport i reżim dietetyczny. Wielu z nas korzysta wówczas z siłowni, bądź zapisuje się na fitness. Zimą również można uprawiać sport na zewnątrz. Jest to nauka jazdy na łyżwach.
Jazda na łyżwach nieczęsto traktowana jest jako sport. Częściej postrzega się ją jako egzotyczną rozrywkę. Niesłusznie! W zależności od wprawy i kondycji, podczas godziny jazdy na łyżwach można spalić nawet 800 kcal. Tyle spala się także podczas biegania.
Łyżwiarstwo to nie tylko doskonały spalacz kalorii. Podczas jazdy niemal wszystkie mięśnie pracują. Jest to konieczne do utrzymania równowagi. Przez cały czas jazdy balansujesz ciałem. Dzięki temu budujesz masę mięśniową, a także ją wzmacniasz.
Jazda na łyżwach wymaga też odpowiedniej postawy. Zgarbiona, pochylona sylwetka to gwarant upadku. Po jeździe doskonale wyprostowana postawa utrwala się.
Jak widać zatem, jazda na łyżwach ma wiele pozytywnych aspektów zdrowotnych. Warto jej zatem spróbować jeszcze przed końcem sezonu.