Pielęgnacja włosów – suszarka

0
586
Rate this post

Zdrowe i zadbane włosy to najlepsza ozdoba dla każdej kobiety, która nigdy nie wychodzi z mody. Z tego względu zależy nam na ich odpowiedniej pielęgnacji i dużo czasu poświęcamy zabiegom w łazience, czy u fryzjera, testując nowe kolory, upięcia i kosmetyki do włosów. Jednak wiele codziennych zabiegów może powodować, że nasze włosy stają się osłabione i łamliwe. W walce o zdrowe włosy i ich dobrą kondycję naszym sprzymierzeńcem jest suszarka.
Technologia pielęgnacji włosów

Często mówi się, że codziennie suszenie wpływa na wysuszania i niszczenie włosów. Rzeczywiście, tak się dzieje, gdy działamy dłuższy czas na włosy wysoką temperaturą. Nowoczesne suszarki umożliwiają bezpieczne suszenie włosów. Posiadają wiele poziomów regulacji temperatury, dzięki czemu możemy dobrać odpowiednio temperaturę do naszych potrzeb. Gdy akurat się spieszymy, możemy użyć gorącego powietrza, by przyspieszyć suszenie. Jednak, gdy mamy trochę czasu lepiej używać chłodniejszego powietrza, które nie wpływa tak niekorzystnie na włosy, jak ciepłe. Nowoczesne suszarki posiadają też elementy ceramiczne, które umożliwiają suszenie włosów od środka i zapobiegają ich przesuszaniu. Warto poszukać też modelu wyposażonego w system pielęgnacji jonowej, który zapobiega elektryzowaniu się włosów. Dzięki ujemnie naładowanym jonom zamykamy łuski włosów i możemy uzyskać gładką, lśniącą fryzurę.
Nie tylko suszenie

Zadaniem nowoczesnej suszarki jest, nie tylko suszenie włosów, ale też pomaga on przy modelowaniu fryzury. Używając specjalnych wąskich nakładek uzyskamy gładkie i lśniące włosy. Kierując nadmuch powietrza od góry otrzymamy podobny efekt, jak po użyciu prostownicy. Gdy zdecydujmy się na zakup suszarki z dyfuzorem możemy pracować nad objętością fryzury, oraz uzyskamy sprężyste loki lub falujące włosy. Przy pomocy jednego urządzenia i dobrych kosmetyków możemy samodzielnie wymodelować różne fryzury i uzyskać efekt, jak po wyjściu od fryzjera.

Suszarka to niezbędne urządzenie w każdej łazience. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest suszenie włosów, pomoże nam ona uzyskać upragnioną fryzurę. Dodatkowo, wyposażona w elementy ceramiczne i system pielęgnacji jonowej, jest naszym sprzymierzeńcem w walce o piękne i zdrowe włosy.